דף בית פורומים מטפלות אני מטופלת ע"י פסיכולוגית אחת לשבוע, משהו בקשר לא נראה לי. איך אדע אם אני צודקת?

תגיות: , ,

הדיון הזה מכיל 6 תגובות, ויש לו 2 משתתפים, והוא עודכן לאחרונה ע״י  sreelatha לפני 1 שבוע, 2 ימים.

מוצגות 7 תגובות – 1 עד 7 (מתוך 7 סה״כ)
  • מאת
    תגובות

יעל

לא יודעת איך להסביר את זה אבל המטפלת שואלת שאלות אינטימיות שלדעתה זה חשוב לטיפול ולדעתי זה לא מתאים. אני לא מרגישה בנח באופן ניסוח השאלה. זה נכון שאני מגיעה מרקע מאד הדוק. מעולם לא דיברתי על עניני צניעות עם חברות אן עם אף גורם אחר וגם במשפחה שלי יש נושאים שיש עליהם וטו. נראה לי שאפשר לשאול כל שאלה באופן עדין וברמז. והיא חושבת שצריך לפתח בי את היכולת לדבר על הדברים האלו באופן חופשי. אני מבולבלת ואין לי את מי לשאול, יש לכם נסיון בזה?

מיכל

אני חושבת שזה בדיוק הזמן לדבר על זה עם המטפלת. לכל אחת יש את הגבולות שלה, והתפקיד של המטפלת הוא לשמור אותם, ורק אם היא מסכימה, לעזור לה לשחרר, אבל בשום אופן לא לפרוץ. לי היה נסיון כזה, כואב מאד, של מטפלת שפרצה לגבולות שלי בדיבור, שאלה שאלות לא מתאימות ולא הקשיבה לגוף שלי ששידר כמה זה נורא… הייתי מרצה ועניתי לה על כל השאלות ועד היום מתחרטת… ומבחינתי זה היה שיחזור של הטראומה, ולא הייתי במצב שיכל לדבר על זה, או לשאול על זה אחרים, אולי, אם הייתי מתיעצת ושואלת, היתי מסוגלת לומר את זה למטפלת שלי והרבה צער היה נחסך.

יעל

מיכל יקרה,
    הרשי לי להקשות מה הכוונה “לא הייתי במצב לדבר על זה”. נראה לי שזה מה שקורה לי. לא יכולה לדבר על זה עם המטפלת, אז מה עושים? יש לנו קשר טוב, אני אוהבת אותה אבל לא ממש נעזרת. אפילו ביני לבין עצמי אני מפחדת להודות בכך. גם אין לי כח לחשוב שאצטרך לעבור מטפלת ולהתחיל את כל התהליך מחדש. הכל תקוע. האמת שנמאס לי!
    יש עיצה?

מיכל

הי יעל, אולי שווה שתכתבי, בהתחלה – רק לעצמך, בלי לשתף אותה בזה, רק להגיד לעצמך מה את רוצה שיהיה ואיך, מה לא נכון לך ומה כן.
    ואחר כך… אולי תעזי יותר, לפחות להאמין לעצמך ולברר לעצמך מה היית רוצה לומר לה. אני חושבת שזה שאת כותבת את זה כאן זה כבר ברור ואמירה…. וכל הכבוד לך על זה…
    אחר כך אולי תעזי יותר לומר לה, בכתב או בעל פה. ולבדוק איך היא מגיבה לאמירה שלך… נראה לי שזה הכי חשוב…

ועוד משהו, לגמרי לא מחייב שתצטרכי לעזוב אותה… הרבה פעמים הקושי הוא כי קשה כל כך להגיד, להסביר. זו בדיוק המהות של הפגיעה, האלם. כך שאם לא מתגברים על זה – אפשר, חלילה, לסחוב את זה למטפלת הבאה…
    כמובן, אלא אם כן מדובר במטפלת פוגענית…
    אבל אם היא לא פוגענית, ומצליחים לומר ולבטא, ויש מטפלת שמקשיבה ומוכנה לשנות, לתקן ולהקשיב, אז משהו חדש נהיה בטיפול.. כך שלגמרי לא בטוח שתצטרכי לעבור מטפלת ולהתחיל מחדש.
    אם התגובה שלה לא תהיה מכבדת, יהיה מה לחשוב… אבל עכשיו… עכשיו זה בדיוק הזמן ללמוד לדבר, להשמיע את הקול שהושתק והוכחש ונאלם… הלוואי ותצליחי!!!

נילחמת

ככה זה, באמת זה קשה אפילו לאמר לעצמינו מה היה שם באמת…. אני לא מדברת כי מפחדת שהאוזניים שלי ישמעו מה שאני מדברת….

חיה

נלחמת יקרה! אני מבינה מסכימה אתך שקשה ומלוכלך לדבר אבל כדאי לך לפחות לחשוב לעצמך מה היה ולסכם כל פעם, במחשבה, שלא בך האשם ולא תמיד זה מלוכלך. יש צורות שזה הכי טהור ונעלה שיש כך גם הנושא כולו לא כ”כ טמא וגם מפעם לפעם בע”זה כבר יהיה לך יותר קל במחשבה.קחי למשל אוכל, ראית אדם אוכל בתאבון בשר אחר והכריח אותך להריח ואולי אפילו לטעום.. אז מהיום את לא מסוגלת לחשוב על אוכל.. אבל אם תחשבי שזו לא אשמתך ויש גם אכילה מקודשת כמו הקרבנות ואכילת מצה אז שוב אוכל לא יהיה כל כך מסואב בעינייך… כך גם במין רק צריך לתרגל ולהתרגל לחשיבה הזו! הרבה הצלחה!
    חיה.

sreelatha
    משתתף

A Relay Tester is someone who tests or modifies developmental and operational electrical machinery. This high-demand professional also handles electrical control equipment and circuitry in industrial or commercial settings. They generally work under the direction of engineers or technologists.

מוצגות 7 תגובות – 1 עד 7 (מתוך 7 סה״כ)

יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.