דף בית פורומים שורדות נשים התמודדות פשוטה

הדיון הזה מכיל 4 תגובות, ויש לו 3 משתתפים, והוא עודכן לאחרונה ע״י  ציפור דרור לפני 4 חודשים, 2 שבועות.

מוצגות 5 תגובות – 1 עד 5 (מתוך 5 סה״כ)
  • מאת
    תגובות

שבוע טוב,
    סופסוף נכנסתי לפורום.. (לקח לי זמן לגלות שכדי להתחבר אני צריכה לשים את הפלאפון לרוחב, ואז יש את התגית של כניסה)
    קראתי את הדיונים והשירשורים. אני כל כך שמחה שאפשר להתחבר ולהתכתב ולהרגיש טיפה יותר בטוח.
    תקופת החגים עברה בשלום יחסית..
    מחר אני מתחילה שוב לימודים (שנה ב). והאמת? אני ממש חוששת..
    איך מתמודדים עם ניתוקים באמצע החיים??? מה אם זה יקרה לי באמצע שאני אתן שירות ללקוחה? אין לי כח לניתוקים האלה. ואני יודעת שתהיה לי התמודדות מציפה בלימודים.
    כרגע, אני בשלב של מעברים וסימני שאלה..
    מסיימת טיפול בבנפשינו (היה מעולה!!, למי ששאלה על בנפשינו.. רק שהסתיימו 3 שנות טיפול בבנפשינו בנוסף על שנתיים במרכז תמר, כך שמבחינת המיכסה הטיפולית, די מיציתי אותה😉)
    ומחפשת טיפול/מטפלת באיזור ירושלים.. (מה עם מימון?? לא יודעת. אבל חייבת טיפול כדי להחזיק את עצמי)
    מחפשת דירת שותפות או חדר בדירה של משפחה… כרגע עדיין לא מצאתי.. (חייבת פרטיות.. אצל דודים שלי זה כבר לא מתאים לי).
    ושוב, התמודדות לימודית.. שכרגע מעדיפה לא לפרט עליה.. ועוד משהו שעבר עליי בתקופה האחרונה..
    מחזיקה את עצמי, והולך להיות טוב, בטוח. רק עדיין אין לי מושג איך..
    וכל כך שמחה שאני יכולה שוב לכתוב כאן ולשתף..!

צוות
    מנהל פורום ראשי

קודם כל “ברוכה השבה”
    בחרת להגדיר את ההתמודדות כהתמודדות פשוטה וזה תפס לי את העין. תזכורת נכונה לעובדה שגם התמודדות שגרתית זו התמודדות ואני מאחלת לך שתדעי הרבה רגעי סיפוק והנאה שיקטינו גם את ההתמודדויות השגרתיות.
    קצת לגבי ניתוקים: ניתוקים הם מנגנון הגנה “שהתעייף”. יש חרדה שהניתוקים יקפצו במקומות הלא נכונים, אבל מחקרים מראים שרוב הניתוקים נעשים במקומות היותר בטוחים שלנו: בבית, בקליניקה, או בסביבה היותר טבעית לנו. בזמן העבודה , למשל, בלי לשים לב אנחנו משקיעים המון אנרגיה כדי לתפקד והניתוקים פוחתים, יתכן ואת תרגישי אותם, אבל ספק עם הסביבה תשים לב. הבעיה בניתוקים שהם נבואה שמגשימה את עצמה. כ”כ חוששים מהם אז הם פורצים ודי. אחרי טיפול מיטיב רוב הסיכוי שאת הניתוקים תפגשי במקומות היותר בטוחים שלך, ואם לא, סימן שהחרדה מהניתוקים כ”כ גבוהה שהחרדה עצמה מביאה לניתוקים.
    מקוה שעזרתי.
    לילה טוב ציפור דרור

sasa
    משתתף

ציפור,
    אני ככ שמחה שאת כותבת פה ואני ככ מזדהה עם מה שכתבת על הניתוקים והפחד מהם!
    במקרה נכנסתי סתם לבדוק ושימח אותי למצוא פה מישהי פעילה…
    צוות, עזר לי מה שכתבת. זה ככ נכון לגבי.

למה זה שימח אותך? את מכירה אותי?

וצוות, קראתי שוב. ועכשיו אני יותר יכולה להתחבר למילים. נראה לי שכשדברים קצת יותר מסודרים לי בחיים ואני נמצאת בסביבה יותר בטוחה ומכבדת אז ההצפות והניתוקים הם יותר נשלטים ואני יכולה להחזיק אותם ולהתמודד איתם אחר כך.
    וגם נראה לי שצרכים בסיסיים הם מאוד חשובים. אני יותר יכולה להתמודד כשאני אוכלת וישנה ויש לי מקום ברור ומסודר לישון בו. ממש שמתי לב שכשהדברים האלה יותר הסתדרו לי ואני נמצאת בסביבה יותר מוגנת ומכבדת, אני יותר מתמודדת טוב. זה שווה את ההשקעה🙂 (אני שווה את ההשקעה שלי בעצמי).

מוצגות 5 תגובות – 1 עד 5 (מתוך 5 סה״כ)

יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.