דף בית פורומים צוות חינוכי חשדנות לא מידתית בגננות ומטפלות

הדיון הזה מכיל 3 תגובות, ויש לו 2 משתתפים, והוא עודכן לאחרונה ע״י  naomi לפני 2 חודשים.

מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
  • מאת
    תגובות

sheli
    משתתף

אולי זה יהיה המקום הבטוח לדבר בו.
    אני עצמי גננת חרדית בגן חרדי, רואה את הילדים כילדי וערנית מאד להתפתחותם התקינה.
    מבינה מאד את החששות שהורים מפתחים מול מטפלות/גננות אך גם חושבת אותו למסוכן.
    פתאום כל הורה אומר לילד “אם הגננת מענישה עליך תגיד לי אסור לה לעשות זאת” ועוד משפטים דומים.
    בקצב הזה נקים לנו דור חרדתי ולא מוגן. חיבים לבנות אמון או נוסחא שתרגיע את ההורים. כי לפתח חרדה קיצונית, ולשאול את הילד כל רגע מה שלומו זה לשדר מצוקה, ללמד אותו שאסור לסמוך על אף אחד, וגם זה לא טוב.
    אשמח אם מישהי מהעמותה תוכל לענות לי.

naomi
    משתתף

שלום שלי
    מזדהה לגמרי עם הדברים שאת כותבת. אנחנו לא מצליחים למצוא את דרך האמצע. ילדים חייבים להיות מוגנים, אבל לא ניתן להסיר מהם כל המודדות. לאחרונה גננת שחה לי שאסור לומר את המילה “עונש” בגן, וגם שלימדה שה’ “העניש” את המצרים, הסתבכה כיצד אומרים את זה לילדים.
    אין לי ספק, שילדים זקוקים לחוסן כדי לשרוד את אתגרים של העולם, ומוגנות יתר לא תורמת לחוסן, רק מגבירה את כי היכולת להתמודד עם תסכול.
    אין לי פתרון מעשי ללהציע לך שלי, אבל מוכנה אם תרצי לעשות חושבים של הגבול, בין מוגנות, למוגנות יתר.
    שבוע טוב לך
    נעמי, פסיכולוגית של שכ”ם

sheli
    משתתף

תודה נעמי.
    מצער לשמוע שאין פתרון מעשי.
    ודאי שאם יש לך לתת לי כיוון חשיבה מהו הגבול בין מוגנות למוגנות יתר, אודה לך מאד.
    זה קשור במשהו לעובדה שבעבר נפגעתי? נכון שלא?

naomi
    משתתף

שלום שלי
    מי שהתמודדה עם מוגנות בעבר, יותר עסוקה איתה. הגיוני וטבעי.
    יחד עם זאת החששות שלך כגננת, שיאשימו אותך שאת לא מספיק גננת מגינה, נראות לי מאוד מוצדקות.
    אני לפעמים ממליצה למורות, באסיפת מורות, להסביר לאימהות הכיתה את הרצינאל מאחורי עונש, והצורך לתת גבוי למורה, או לפחות לדבר עם המורה לפני שמבקרים אותה.
    לחנך ילד לעמידה בגבול, היא מתנה לכל החיים. היא מולידה חוסן וריסון עצמי. היא מגדילה את היכולת לעמוד בתסכול ומלמדת ילד להסתדר במערכת. העדר גבולות מולידה את ההפך. יתכן ותוכלי באסיפת אימהות בגן, להסביר את זה, שהגננת לא מענישה, אלא מרסנת התנהגות לא מותאמת, ומגבירה את החוסן וכו’….
    מקווה שאני לתועלת
    שבת שלום
    נעמי

מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)

יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.