דף בית פורומים שורדות ילדות להרגיש ילדה קטנה

הדיון הזה מכיל 3 תגובות, ויש לו משתתף 1, והוא עודכן לאחרונה ע״י  ציפור דרור לפני 2 שנים, 8 חודשים.

מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
  • מאת
    תגובות

חור שחור

אני לא ילדה, אבל לפעמים אני חושבת שאם בתקופה בה הייתי ילדה, יכולתי לפנות למישהו, להיעזר, לקבל שכם, החיים שלי היום ,כבוגרת, היו נראים אחרת.
    כשהיתי ילדה ניסיתי כל הזמן להיות רגילה, הרגשתי לא רגילה כי נפגעתי וכי הסביבה שלי הגיבה נורא לפגיעה. אז התפתחה לי הפרעת אכילה והרגשתי עוד יותר מלוכלכת ומגעילה ומאז ועד היום יש בי ילדה קטנה שלא מסוגלת לראות ילדים. לא היתי עוד ילדה ולעולם כנראה גם לא אהיה.

נעמי

“חור שחור” יקרה,
    הצלחת במעט מילים לסכם את החוויה של שורדת תקיפה מינית. תחושת דחייה, הפרעות אכילה, מלוכלכת ומעל לכל, “לא רגילה”. פוגשת את זה מאות פעמים, וכל פעם מחדש נחרדת מהנזק מפגיעה מינית. נופלים לחור שחור, שלפעמים נראה אין סופי. אני תוהה מה שלומיך היום? אם את מרגישה יותר טוב, האם יש משהו שיכולת לחלוק פה עם הקוראות, על הדרך שפעלת לשפר את אכות החיים שלך? או לחילופין, האם פה באתר יכולנו להציע לך דרך לקבל סיוע כדי שתרגישי יותר טוב?
    אל תתיאשי מהמאבק על החזרה ל”רגילה”!
    נעמי
    פסיכולוגית שכ”ם

חור שחור

שלום נעמי וחברות שכם,
    אני לא בטוחה שהיום אני רגילה, כך שאין לי לשתף ב”דרך לאיכות חיים”. עדין יש לי התמודדות מורכבת עם בעיות אכילה ותחושה תמידית ש”איני רגילה”. כמו שכתבתי בפורום של נשים, כדורים אף פעם לא עזרו לי. כשהיה טוב – היה טוב. וכשרע – זה רע, בלי קשר למינון הכדורים. מה שאני כן יכולה לומר זה שאני תולה תקוות בשכ”ם, אולי אם שורדות תשתפנה מה עובר עליהן, אהפוך להיות “רגילה בקבוצת השורדות”???
    רגילה בשבילי זה לדעת מהם תגובות נורמליות לאחר פגיעה. מהן התנהגויות “רגילות ומקובלות” בצל הפגיעה והאם בכלל “להיות רגילה” זה ערך.
    מאד יעזור לי לשמוע על הפרעות אכילה, האם תוכלו להעלות לאתר חומרים? עצות? דרכי התמודדות?
    גמר חתימה טובה
    חור שחור

חור שחור, את כל כך צודקת. אני חושבת שדווקא המקום הזה שבו התערער כל הנורמליות של העולם שחווינו משהו לא בסדר, לא נורמלי, מערער את כל היציבות הנפשית ומהמקום הזה אנחנו כל כך מחפשות להיות נורמליות, לוודא שהכל סביבינו נורמלי שאנו חיות בעולם תקין ונורמלי, והחיפוש אחרי הנורמליות נהפך בעינינו לערך. והחיפוש הזה כל כך מוצדק ולגיטימי. ובאמת המקום של השיתוף, של ההחשפות לדרכי התמודדות פגיעות ותגובות של נשים נוספות מאפשר אישור אישי שאני נורמטיבית ומגיבה נורמטיבי. מה שהיה-היה הזוי והרסני. אך אני ואת וכל בנות שכם אחד נורמטיביות לחלוטין.

מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)

יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.