דף בית פורומים מטפלות מיצוי זכויות לנפגעות מעל גיל 18.

הדיון הזה מכיל 2 תגובות, ויש לו 0 משתתפים, והוא עודכן לאחרונה ע״י  אורית לפני 2 שנים, 6 חודשים.

מוצגות 3 תגובות – 1 עד 3 (מתוך 3 סה״כ)
  • מאת
    תגובות

אורית

שלום וברכה.
    רציתי לציין בפניכן את נושא מיצוי זכויות לנפגעות מעל גיל 18.
    צעירה מעל גיל 18 שאובחנה כסובלת ממחלת נפש עפ”י חוות דעת של פסיכיאטר (לא מותנה בטיפול תרופתי דווקא).
    יכולה לפנות לביטוח לאומי בתביעה של נכות. במידה ומקבלת 40% נכות נפשית זכאית לקבל קיצבת נכות מבטל”א ולפנות לוועדת סל שיקום של משרד הבריאות.
    סל שיקום מעניק אפשרויות רחבות של שיקום בתחומים רבים ביניהם: השכלה, שיקום מקצועי, תעסוקה נתמכת ושירות ליווי של דיור מוגן הכולל- ליווי של עו”ס ומדריכת שיקום.
    אני כיום עו”ס בריאות הנפש במסגרת דיור מוגן של סל שיקום, בשירות שלנו נמצאות גם נשים וצעירות שאובחנו כסובלות מ- PTSD / אנורקסיה נרבוזה ועוד, שמתפתחות הרבה פעמים כתוצאה של פגיעה מינית . נשים אלה מקבלות ליווי של עו”ס (אחת לשבוע) ומדריכת שיקום (לפי החלטה של וועדת סל שיקום). במסגרת הליווי אנו עובדות על – מיצוי זכויות: בטל”א, קרן שיקום, טיפולי שיניים וכדו’; תיווך בין שירותי שיקום נוספים: תעסוקה, השכלה וכדו’; ליווי והחזקה של תהליך הטיפול בפגיעה המתקיים אצל אנשי מקצוע המומחים לכך: מסל”ן, ענבל, מטפלות פרטיות.
    שירותי דיור מוגן משלימים את תהליך הטיפול בפגיעה וחשובים מאד להצלחת התהליך. כמו כן מסייעים לנפגעת בהתפתחות בתחומים נוספים.
    פנייה לוועדת סל שיקום יכולה להיעשות ע”י כל אדם.
    כיום, קימים בפריסה ארצית שירותי דיור מוגן מותאמים לאוכלוסייה החרדית.
    תוכלה להעלות שאלות לבירור בעניין ואשמח לענות.

בתפילה שנלך מחיל אל חיל..

גולדי

שלום אורית,
    האם יש לך נסיון ותוכלי לענות לי מהו אחוז הנפגעות המקבלות 40% נכות?
    אני עצמי נפגעתי כשהייתי מעל גיל 18 אך נאבקתי לשרוד את היום-יום ולא לאבד את מקור ההכנסה שלי, למפרע אני חושבת, אולי יכולתי לקחת חיל”ת מהעבודה לקבל אחוזי נכות שמגיעים לי ביושר כי המאבק היה בלתי אפשרי ולגייס בתקופת השיקום כח.
    השאלה היא מה צריך לקרות כדי שביטוח לאומי יתנו 40% נכות.

אשמח לתשובתך

אורית

שלום גולדי.
    אין לי מידע אמפירי בעניין נפגעות שמקבלות בטל”א. מתוך העיסוק המקצועי שלי אני מכירה כמה כאלה.
    עמ”נ לקבל 40% נכות עוברים ועדה בביטוח לאומי שבודקת תיפקודים בכמה מישורים- ביו- מצב פיזי, פסיכו- מצב נפשי, סוציאלי- תפקודיים חברתיים.
    אני מציעה לך לנסות להגיש תביעה בכל מקרה, גם אם תקבלי פחות מ 40% נכות, יש משמעות גם ל 20% נכות נפשית- שיקום מקצועי.
    כמו- כן אני ממליצה לך לראות באתר “כל זכות” אודות זכויות לנפגעות, אם אצליח אצרף לכאן חומר בנושא.
    אני מצרפת כאן קישור למצגת של בטל”א שמסבירה בפירוט את הליך התביעה ואת הקריטריונים לקבלת קיצבה נכות נפשית.
    https://www.google.co.il/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwi24YDclqjQAhVEuhQKHSAXBosQFggbMAA&url=https%3A%2F%2Fwww.btl.gov.il%2FAbout%2FVaadot%2FMatzagot%2FDocuments%2F%25D7%25A0%25D7%259B%25D7%2595%25D7%25AA%2520%25D7%25A0%25D7%25A4%25D7%25A9%25D7%2599%25D7%25AA.pdf&usg=AFQjCNFnabjc43tYGG5p23vo8e6Mf_3IrQ&sig2=nOI63BckZLiCzGOHH3fd6Q

כל שאלה נוספת בנושא אשמח לענות.
    מגיע לך ביושר לקבל הכל כדי להצליח לעמוד על שתי רגלים!
    בהצלחה רבה

מוצגות 3 תגובות – 1 עד 3 (מתוך 3 סה״כ)

יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.