דף בית פורומים שורדות נשים מנהלת התיכון מצפת

הדיון הזה מכיל 60 תגובות, ויש לו 4 משתתפים, והוא עודכן לאחרונה ע״י  ציפור דרור לפני 8 חודשים, 3 שבועות.

מוצגות 15 תגובות – 46 עד 60 (מתוך 61 סה״כ)
  • מאת
    תגובות

שרי

תודה צוות. מדהים כל פעם הבהירות שאתם שוטחים על כל נושא.
    אני אכן כתבתי את ההודעות שלי כי חשבתי שאצליח לעזור לכם בכלים שלי.
    אבל באמת באמת כל אדם מדבר ממקומו הוא, ולא תמיד קל להביא את השני למקום שלך.
    בהתחלה כשקראתי פה את התגובות האחרונות אמרתי שאני לא אגיב יותר, ואז הגיע התגובה של הצוות, ששטחה אור על הכל.
    ותודה לך גם חזקה ונלחמת. :)
    חשבתי הרבה על הסיפור, ובאמת שחקנית לא עשתה לי משבר אמון, אבל חשבתי על אנשים קרובים מהחיים שלי האמיתיים שיום אחד הייתי מגלה שהם שיטו בי, אז ככל הנראה הייתי במצב אחר לחלוטין.

חזקה ונלחמת

שרי 💕

חזקה ונלחמת

שרי, אם לא היית כותבת ככה, איך הייתי מגיעה לתובנה כזאת בעזרת צוות?
    חושבת שזה משהו שנכון שאאמץ לחיים.
    שלפעמים קשה להביא את השני למקום שלך.
    וכל פעם מחדש מתפעלת איך מבנה הנפש שונה מאדם לאדם. וכמה זה משמעותי ומשפיע ושיש לי עוד טונות מה ללמוד.
    ושוב מחדש מה אפשר להגיע בעזרת שיח.
    תודה לכל מי שכתבה שנפגעה משחקנית גם.
    זה עזר לי להבין את עצמי ולתת מקום לגיטימציה לרגשות ולתחושות שלי, להקשיב להם יותר ולנוע לפעולה נכונה.
    עזרתם לי כולכן.
    אם הייתם בורחות ולא מגיבות היה לי הרבה יותר קשה
    זה שכולן ניסו לעזור לי זה היה החוויה הראשונית שלי אחרי טראומה.
    וזה החלק המשמעותי כמו שכולן יודעות, התיקוף של החוויות והרגשות עוזר לי להאמין שאצא מזה, ורק אלמד מזה להבא תכלס בטוחה. מסתכלת לעתיד קדימה להבין מה הפיל איך להחזיר לי את האמון ואיך לא ליפול לכזה דבר שוב.
    מאחלת לכולנו רק להתחזק מהסיפור הזה.
    ויותר לתמוך אחת בשניה.
    נכון שזה הפילאותנו חזק בסיפור הזה.
    אבל לי זה עזר מאוד לצאת מזה שאולי בגלל הקשר הקרוב שהיה לנו נפגעתי משמעותי והכי הרבה אז תודה שקיבלתי לומרות הכל פה שכם והבנה.

ציפור דרור

חזקה ונלחמת את פשוט מדהימה איך שאת כל פעם יוצאת עם תובנות וצומחת מכל דבר…מתפעלת ממך..!
    שרי, לא הייתה לי כוונה להכאיב לך או לעצור אותך מלכתוב.. אני באמת מתנצלת שזה איך שהבנת אותי… את בנאדם טוב עם כוונות טובות, ובתור אחת שכזו הרגיש לי נכון לשתף אותך במה שהרגיש לי שחזקה ונלחמת חווה, כדי יותר להבין ולהתאים את התגובות.. לא ממקום רע או שופט. ממקום שמאמין שכולנו רוצות להיות אחת בשביל השנייה הכי טוב ורגיש שאפשר…
    ואני שמחה על התגובה של צוות, זה באמת עושה יותר סדר ובהירות.. לראות את השוני בתגובות ולהבין שזה מגיע מדרכי התמודדות שונים..
    ערבה, השיר ששיתפת בו כל הזמן מתנגן לי בראש ונותן לי כח.. ! תודה רבה..

חזקה ונלחמת

שרי, עוד חשבתי על מה שקרה.
    חושבת שתי דברים שקשורים אחד בשני.
    יש בנות שנמצאות במקום שכבר התאוששו פחות או יותר מהפגיעה, והסמפטומים של הפוסט טראומה לא משפיעות משמעותי על התפקוד או שהטיפול שהם מקבלות מספיק להם /ו שיש להן המון תמיכה מאנשים שונים שעוזרים להם.
    ואז סטירה מהפורום לא ככ מטלטלת כי זה לא מהווה המקור לתמיכה ב ה’ הידיעה, תוספת שעוזרת להם, עוד אנשים שמבינים אותם מסקנות שעוזרות להם. ואז יש מערכת מספקת של תמיכה אחרי סטירה כמו זאת.
    גם אם החיבור הרגשי הוא עמוק.
    אפשרות שניה זה מאפשר בקלות שהחיבור הרגשי לא יהיה עמוק.
    שונה מבת ששורדת בקושי תפקוד/ ו הסימפטומים עובדים חזק וחוץ מטיפול או ו אין לה חברה נפגעת שיכולה לשתף.
    לקבל תמיכה.
    אז הפורום מקבל מקום שונה לגמרי.
    עמוק יותר, מהווה ממש הצלה בימים קשים לא תוספת, אלה הצלה!!
    החיבור הרגשי שונה לחלוטין לאורך כל הדרך.
    קשה למצוא את מי לשתף אחרי סטירה שכזאת.
    הטריגר נוראי!!! בגלל הסמטומים שעובדים חזק.
    אני באופן אישימהסיפור של חפציבה תפס אותי ודרדר אותי בעיקר בגלל הטריגר והסמפטומים שיש כשאדם צועק ולא שומעים אותו.
    היה לי נורא, אני נמצאת במסגרת שיש לי מערכת של תמיכה לא תמיד מספיק אבל יש לי הרבה עם מי לדבר.
    אז לקחתי את הפורום ממקום שנכון שקצת נסחפתי עם הרחמים לחפציבה אבל לא משמעותי ,הביא אותי לקצה רק זה שצעקה ולא שמעו אותה. כאב “שמתה” אבל לא פרק.
    פרק רק הצעקה שלא נשמעה כי זה מה שהיה לי כל החיים, זעקתי ואף אחד לא הקשיב לא שמע, כמו משערת רבות מאתנו.
    ארגנתי תהילים כי ראיתי איך כולם מפורקות כאב לי ורציתי להניע לעשיה.
    היה שלב שקלטתי שעבדו עלי עם חפציבה פרצתי בצחוק לעצמי.
    אבל הגעתי לאובדנות ורצו להכניס אותי למחלקה סגורה ,אז איך? כי הסיפור הסעיר נורא אבל לא פרק וכי שמחתי שפרקתי עוד קצת מהחוויה האישית שלי “מהצעקה שלא נשמעה ” שהצלחתי להביא את המקום הזה עוד קצת לידי ביטוי. קיצוני מטורף אבל ביטוי. אולי קיצר תהליך ביטוי איטי וארוך. בצורה אחרת קיצונית פחות.
    מה שהרב אותי זה ששחקנית חשבתיה לחברה טובה “מהחיים האמיתיים”
    שהיא עשתה את זה. השקרים ששטתה בי לאורך כל הדרך.
    בדיוק מה שאמרת(?) שאם זה היה אדם קרוב כנראה גם לך זה היה אחרת..
    ובנוסף ההתעללות הרגשית שככל הנראה התעללה בי.
    מניפולציות שהובילו למצפון מטורף כשחתכתי את הקשר
    אשמה נוראית, התמודדות עם הרחמים ועוד שאין לי כח ולא באלי כבר לפרט.
    וזה הזוי, פסיכי, מטורף ודורש התאוששות ארוכה,
    סתם ככה שחקנית רצתה יחס בכל דרך אפשרית לאורך כל הדרך הנה גם עכשיו היא מקבלת, אבל זה עוד שניה נגמר.
    לא מפחדת ממך שחקנית.
    מבין שנינו אני החזקה. העוצמה אצלי.
    את זאת שצריכה להתבייש בהתנהגות שלך.
    שבוע טוב.

ציפור דרור

וואו.. איזו בהירות..!
    הכי אהבתי את המשפטים האחרונים-איזו עוצמה וכח יש בהם..!
    תודה רבה..!
    חיזקת אותי..

מוסיפה שיר…
    שחקנית

שרי

חזקה ונלחמת, סליחה סליחה סליחה.

ציפור דרור, איזה שיר! כאילו נכתב לפורום הזה
    מאיפה מצאת את זה?
    מעתיקה את המילים.

בין כל האנשים שמסביבה
    היא מאבדת את עצמה
    עוד אחת כמו כולם
    והכי טובה בשבילם

הם צוחקים ונהנים
    והיא איתם באותו הסרט
    אבל מאחורי הקלעים היא בעצם
    מישהי אחרת

את לא כאן בשביל להיות מישהי אחרת
    ממה את מפחדת, ממי את מסתתרת?
    עד מתי תסחפי איתך אחרים
    לתוך אותה מערבולת שקרים

היא עומדת שם
    לובשת מסכות של אחרים
    פתאום היא לבד
    מול מראה של סדקים ושברים

את לא כאן בשביל להיות מישהי אחרת
    ממה את מפחדת, ממי את מסתתרת?
    עד מתי תסחפי איתך אחרים
    לתוך אותה מערבולת שקרים

ואת לא רואה
    או אולי עוצמת עיניים
    שבדרך לפסגה המזויפת
    נדחקים אחרים לשוליים…

חזקה ונלחמת

שרי סולחת ממזמן מייד כשהבנתי שהכל היה מכוונות טובות טהורות לעזור מבינה גם שהרגשת באיזהשהו שלב מותקפת ,אני צודקת? זה קשה נורא להרגיש ככה ,אם הרגשת ככה
    הייתי מלאת הכרת הטוב כלפייך כשקלטתי שרק רצית לעזור לי.
    את מיוחדת ממש, הובלת אותי למסקנות מדהימות, מקווה שגם אני תרמתי לך..
    ציפור תודה רבה.

שרי

בתחילה עניתי, כי היה לי חבל להעצים את המקרה למקום של תוקף ונתקף, וכולי, הרגשתי שההר הוא הר גם אם לא נהפוך אותו לאוורסט. ונתמודד רק עם זה שהוא הר.
    אז עניתי את המקום שלי מה שאני מרגישה.
    מבינה שזה לא היה טוב לאלה שכן רצו תיקוף לרגשות שלהן, ואישור לעצם הפגיעה. ובכלל לכאלה שהסיפור קרה להם במקום אחר לגמרי בחיים.
    היה שלב שהרגשתי קצת שאני מקבלת את החיצים של שחקנית. ועברה לי כבר מחשבה בראש שבסוף ח”ו אני אצטרך לפרוש מהפורום.

אני שמחה שהצלחנו להביע כל אחת את דעתה, עם כבוד ועם הרצון להבנה של הדעה האחרת.
    זה רק מוכיח את החוזק שלנו.

איך אתן השבוע עם הסיפור?

חזקה ונלחמת

שרי נראה לי שיש נקודה שלא הבנת בגלל שקיבלת את הסיפור אחרת.
    הבנות כשהם כותבות ש”כל אחת יכולה להיות שחקנית,”
    הם מתכוונות לכפילןיות ודו שיח של אותה בת בעצם.
    אז יש מצב שיש בת שכותבת בתור כמה זהויות, מבינה?
    זה מה שאיבד את האמון בפורום לא רק הסיפור של ‘חפציבה’..
    וגם פחד שיתעורר רחמים והסחפות על כלום..
    גם מה ששחקנית עשתה לבנות באופן אישי כמו לי לדוגמא,
    ולבנות שהם בשלב אחר כמו שהרחבתי למעלה.
    אבל גם האיבוד באמון שיכול להיות שאת ואני זה אותה זהות,
    מבינה למה מתכוונות פו כשקולטות את ההרס שחוללה שחקנית.
    סליחה אם יש בת שפתחתי לה כיוון שלא חשבה עליו..
    אני יודעת שאני לא מתכתבת עם עצמי אלה איתך,
    אבל יכול להיות בנות שקוראות דו שיח ולכי תדעי אם זה לא אותה בת, זה מפחיד.. מרטיע..
    גורם לקחת צעד אחורה,
    צוות מה אתן אומרות על זה?
    בנות, אני צודקת?

שושו

ברור שאת צודקת!!! ………
    אותי אישית זה לקח למקום של – לכי תדעי מי באמת מגיבה פה.
    הרי אף אחד לא יכול להבטיח לי שפותחת השרשור הבא או אחת המגיבות לא תהיה שחקנית חדשה, ושבעוד חצי שנה לא תמות לנו עוד חפציבה…….
    ברור שזה מערער את האמון. וגורם לשאול את עצמי, איך אפשר ליצור, אם בכלל, מוגנות בפורום כזה.
    וזה ברור לי שאחת המסקנות שלי היא להיזהר מיצירת קשר אישי בין משתתפות, זה נראה לי תנאי בסיסי למוגנות.
    כי מה שאת כתבת, חזקה ונלחמת, שבנות חושבות שזה אותה בת בזהות כפולה, זה לא חייב להיות רק ככה.
    תנסי לחשוב מה יקרה אם לדוגמה איזה בחור גילה את הפורום הזה ומציג את עצמו כבחורה נפגעת, והוא יציע לי להיות “איתה” – איתו- בקשר אישי, או יחשוב שזה רעיון טוב שניפגש. בדיוק כמו ששחקנית הציעה לי. אני כל הזמן מודה לה’ שלא נפגשנו בפועל. מספיק נפגעתי ממה שקרה לי גם ככה, בקשר שכן נוצר איתה בתקופה האחרונה.

ציפור דרור

ואצלי לחוסר אמון בכללי..
    להצפות..
    ביררתי פרטים אצל משהיא לגביי מקום מסויים כמה הוא בטוח בשבילי (אני אמורה ללכת לשם מחר..) אחריי מישהו שהתנהג שם רע…
    ולאורך כל השיחה לא האמנתי לה… היא הזכירה לי בדמות החזקה שלה את שחקנית…
    וזה היה לי קריטי לדעת מה באמת… אבל לא הייתי מסוגלת להאמין לה.. לא אמרתי לה את זה…
    (ועדיין אין לי מושג איך אני אתמודד מחר…)
    החוסר אמון הזה… בעצמי.. (זה אמיתי מה שהולך פה? כנראה אני מדמיינת.. הכל מידי הזוי, לא יכול להיות שזה קורה במציאות..) בסביבה..(רגע, מתי יגיע הבעיטה בפרצוף? שאני אהיה מוכנה לרגע הזה..)
    על מי ועל מה אפשר לסמוך? במה אפשר להיאחז? איפוה הסיבוב הבא שיפגוש אותי לא מוכנה, תמימה, קטנה וטיפשה…
    זה מפחיד בטירוף… אולי לא רק בגללה (למרות שמה שהיא עשתה לבד כבר עושה מהפיכות וסערות פנימיות..) אולי גם בגלל שזה בא על רקע של דברים אחרים מהעבר..
    פוגש אותי במקום החלש, הלא בטוח, הלא מוגן, הפוחד… שאין לו זכות קיום..שלא יודע מה טוב לו, שלא מבין מה נכון לו, שנשלט על ידי אחרים…
    וזה הזוי לגמריי..!!!
    אני מרגישה את זה שוב, וזה פשוט עצוב. כי כמה שאני אנסה לברוח ולהדחיק,, זה שוב יצוף…
    באלי רק לבכות… זה מידי מעורבב לי עם זיכרונות וסיוטים אחרים…
    שוב מגע, שוב חנוקה, שוב כבולה…ואין לי מילה..

מבינה…?

ציפור דרור

והתכוונתי מבחינה ריגשית, לא פיזית.

ציפור דרור

לא מצליחה להחזיק את עצמי…

חזקה ונלחמת

אויש, איזה קשה שזה, אני קוראת, כואבת..
    איתך..!!

מוצגות 15 תגובות – 46 עד 60 (מתוך 61 סה״כ)

יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.