דף בית פורומים שורדות עכשיו אני – הרהורים בעקבות הפרק שהועלה תחת לשונית ספרות מקצועית

הדיון הזה מכיל 2 תגובות, ויש לו 0 משתתפים, והוא עודכן לאחרונה ע״י  ברכי לפני 2 שנים, 11 חודשים.

מוצגות 3 תגובות – 1 עד 3 (מתוך 3 סה״כ)
  • מאת
    תגובות

יתומה לשני הורים

מקודם הועלה לאתר פרק העוסק במקומה של האם שלא מגנה על הילדה הנפגעת.
    אני מוצאת את עצמי בוכה. מצד אחד הפרק שופך הרבה אור על ההתמודדות של הנפגעת בהעדר אם תומכת מצד שני זה קשה להשלים עם זה שלא רק פגענו אלא גם ננטשנו ע”י מי שהיה אמור להגן. בעבר ענתה כאן הפסיכולוגית של שכם, אולי היא מוכנה לענות שוב. איך מתמודדים עם הידע הזה? איך מארגנים אותו כך שלא נגמר מצער כפול?
    משהי קראה?

חיה

אוי, אהובה, קודם כל, תודה שאת כאן, ערה איתי, ואני לא היחידה המתגלגלת במיטה… כן, קראתי את הספר, את כולו ואני מבינה מצויין על מה את בוכה. מצטרפת אלייך לדמעות. והאמת שאני גם צועקת יחד אתה “לא רוצה כלום, רוצה אמאאאא” וגם כמה לא נעים, זה עמתחיל אותי מול העובדה שאני רוצה להיות במקומות נואשים, בשביל להרגיש חזק חזק תמטפלת, זה לא פדיחות, תגידו? וסליחה על השעה…

ברכי

אני גם קראתי את הפרק הזה
    ודווקא זה עשה לי טוב
    הבנה עמוקה כזאתי שאמא שלי לא היתה בסדר, לא היתה בסדר בכלל!!!!
    אני יחסית, אמא שלי השתדלה להיות אמא טובה. חמה תומכת , אז לכן היה לי איזה בלגן רגשי בעניין, קשה להאשים אותה כי היא מסכנה, היא קורבן שלו בדיוק כמוני, וכו
    אבל הפרק הזה סידר את לי את החשיבה: בפועל, אמא שלי לא היתה אמא טובה!
    אמא טובה זה אומר להגן על הילד שלך.
    אמא טובה זה אומר להפסיק להביא ילדים בהשרצה נוראית כדי לברוח מהזוגיות
    אמא טובה לא מכחישה את מה שהבת שלה אומרת, ולא ממציאה עליה שטויות נוראיות כמו שהיא המציאה עלי
    היא לא אמא טובה.
    עם כזאתי אמא, אני בכלל לא צריכה אמא!

יש לי הרבה מאד אנשים שכל אחד מהם ממלא לי קצת מקום של אמא- תנסו גם.

ויתומה- להגיד שאת יתומה זה מחמאה להורים שלך, הלואי שהיינו יתומות. הרבה יותר קל לשאת כאב של אובדן פטירה מאשר כאב כזה של בגידה נוראית.- זה דבר בלתי ניתן לעיכול.
    את לא יתומה! וזו בדיוק הבעיה שלך!

מוצגות 3 תגובות – 1 עד 3 (מתוך 3 סה״כ)

יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.