דף בית פורומים הורים לשורדות שותפות בתכנים שעולים בטיפול של תלמידת תיכון ע"י יועצת

הדיון הזה מכיל תגובה 1, ויש לו 0 משתתפים, והוא עודכן לאחרונה ע״י  נעמי לפני 2 שנים, 10 חודשים.

מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
  • מאת
    תגובות

אמא

ערב טוב, מקווה שהגעתי למקום הנכון, בתי נשלחה ע”י מחנכת התיכון לשיחות עם היועצת. מדי פעם מתקיימות גם שיחות טלפוניות בין היועצת לביתי ואני שומעת בין השיטין שמדובר על קשר עם חבר.
    אני לא ישנה כבר כמה לילות רק מהמחשבה שלביתי הלומדת בתיכון בית יעקב יש קשר עם בחור. ניסיתי בכל דרך לדלות עוד מידע ולא הצלחתי. היועצת טוענת שביתי נותנת בה אמון שהיא לא תשתף אותי ושאין לי כאמא כרגע איך להועיל מעבר לתפקיד ההורי התומך.
    האם יכול להיות שבתי מתמודדת וימנעו ממני לדעת את הפרטים ולעזור לה? ואם אני מתנגדת לשיחות עם היועצת? מנין לי שיש לה הכשרה ספציפית לנושא?
    אשמח לעיצה טובה שתניח את דעתי.
    ויהי רצון שלא נגע לריק ולא נלד לבהלה

נעמי

שלום לך אמא,
    קראתי בכאב יחד איתך את מה שכתבת.
    לצערי, כן זה יכול להיות נכון. הפיתויים בחוץ רבים, וגם הורים שעשו ככל יכולתם מוצאים את עצמם מול בנות המנהלות חיים “כפולים” בתוך ביתם.
    אני שותפה לדאגה שלך לגבי היועצת. יש יועצות נפלאות היודעות ליצור אימון נכון, ואפשר לסמוך עליהם בעיניים עצומות, ויש גם אחרות.
    היא כרגע מחוייבת לחסיון לפרטים שהבת שלך מוסרת לה, אבל אין חסיון על ההכשרה שלה. הרגישי חופשייה לבדוק את ההכשרה שהיא עברה. אפשר לשאול אותה ישירות, ואפשר לשאול בבית הספר.
    לגבי הבת שלך, הדבר הכי טוב שאת יכולה כרגע לתרום לה, זה תמיכה והכלה. היא עוברת תקופה בה מבולבלת וכנראה כאובה. אל תלחיצי אותה לפרטים. היי שם בשבילה גם אם לא רוצה לשתף. אהבה שלא על תנאי היא בדיוק נראית כך. את יכולה להמשיך ולאהוב אותה גם אם הסתבכה עם בחור, וגם אם בוחרת לא לשתף אותך.
    אנחנו פה עומדים פה לענות על כל שאלה נוספת.
    הלואי ובזמן הקרוב תוכלו לברך על המוגמר,
    נעמי
    פסיכולוגית שכ”ם 1

מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)

יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.