“ואני נתתי לך שכם אחד”

האתר מהווה מאגר מידע מקיף לבנות ובוגרות “בית יעקב”, בנושאים הנוגעים לטראומות שנוצרו במערכות יחסים שליליות. מתוך הבנה שידע הוא כח, הנגשנו את התכנים לשורדת החרדית, כך שבאמצעות האתר כל מתמודדת תוכל לסייע לעצמה.

המידע נשען על מקורות תורניים ומה שנאסף מספרות מקצועית ומהניסיון של המתמודדות והמטפלות, עובד והותאם להשקפה היהודית-תורנית. מטרתו המרכזית של האתר לאפשר לבנות חרדיות להיעזר באופן עצמי ע”י תכנים הקרובים לעולמן בלי לרעות בשדות זרים.

במבט ראשון, ניתן לטעות ולחשוב שהתחבאנו מאחורי משפט סתמי: “סיוע ותמיכה לחרדיות המתמודדות עם מערכות יחסים שליליות”. לגמרי לא. מספיק שהמתמודדות מתחבאות ושותקות את הכאב. מה כן? האתר שואף לתת כח גם לאלה שנמצאות במערכת יחסים מורכבת שעלולה להוביל להתפתחות שלילית ולפגיעה. האתר מתחייב להעלות למודעות מצבים מושתקים גם אם הם “רק” השפלה או ניצול. אנו כאן כדי לתת לכל אחת כח להגשים את עצמה ולזכות במערכת יחסים תומכת ומגינה. כי לכל אחת מגיעה שכם.

ודווקא מסיבות אלו האתר יקפיד על התכנים שיעלו בו. שלא יהיו מציפים מדי, שלא יהיו כואבים מדי. שיהיו מחזקים ומעוררי השראה חיובית. כל כתיבה באתר תדרוש אישור ממנהלי האתר. וגם אם נאלץ לערוך את הדברים שיכתבו או לא להעלות אותם, אין זה מתוך אי הבנה של המצוקה, אלא כדי לאפשר לשאר הקוראות להרגיש בטוח במקום זה.

לפניך כמה דרכים לעכל את המידע בקצב שלך: שיתוף, קריאת חומר באופן פסיבי או הבעת דעה. לפעמים תרצי רק לספר, לכתוב ולשאול, לפעמים תנסי לקרא כמי שרק מסתכלת מהצד. לפעמים תזדהי לפעמים לא. העיקר שתרגישי מובנת. ולפני שאת ממשיכה, נא תשומת לבך לעובדה שהאתר עלול להכיל טריגרים ולהזכיר דברים שאולי ניסית לשכוח.

תחת לשונית “מה עושים עכשיו” תוכלי למצוא דרכים להרגעה עצמית. אמצעים להסחת דעת ודרכי סיוע שמעמידה לרשותך העמותה.

צוות העמותה לרבות אנשי הטיפול ומורי ההוראה נושאים תפילה שתמצאי נוחם.